Świadectwo Energetyczne Laski

Laski są miejscowością położoną w województwie małopolskim o bogatej historii, której początki sięgają osiemnastego stulecia. Obecnie niewielka miejscowość rozwija się głównie ze względu na atrakcyjność okolicy, choć w porównaniu z innymi miasteczkami leżącymi w jej otoczeniu, jest bardziej zaciszna. Nieruchomości w Laskach są nabywane i wykorzystywane głównie na potrzeby zabudowy domków jednorodzinnych. Inwestorzy nie powinni zapominać o formalnościach, m.in. o świadectwie energetycznym.

 

Świadectwo energetyczne Laski – czy trzeba je posiadać?

 

Obowiązek posiadania świadectwa energetycznego spoczywa na każdym właścicielu nowo wybudowanego domu jednorodzinnego. Można jednak zauważyć tendencję do tego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych uzyskaniem charakterystyki energetycznej, nawet jeżeli względem nich posiadanie dokumentu nie jest obowiązkowe.

Wynika to z wielu korzyści, jakie niesie za sobą uzyskanie świadectwa energetycznego. Dokument jest ważny przez kolejne 10 lat oraz uzupełnia dokumentację techniczną budynku, pełniąc rolę pomocniczą względem projektu budynku. Zawiera informacje ogólne i szczegółowe na temat zapotrzebowania budynku na energię, a także cenne zalecenia dotyczące termomodernizacji oraz innych sposobów na zmniejszenie wydatków związanych ze zużyciem energii.

świadectwo energetyczne laski

Certyfikat energetyczny Laski – co jest wymagane do jego opracowania?

 

  •  wizja lokalna dostarczająca dokumentacji fotograficznej, przeprowadzona przez certyfikatora
  • – instrukcja obsługi pieca centralnego ogrzewania
  • dane na temat sposobu ogrzewania użytkowej wody
  • projekt konstrukcji budynku