Świadectwo Energetyczne Podlipie

Podlipie jest niewielką miejscowością położoną w województwie małopolskim. Budując dom lub kupując nieruchomość budynkową, należy mieć na uwadze szereg formalności, które muszą być spełnione. Wśród wymaganych dokumentów znajduje się między innymi certyfikat energetyczny.

 

Świadectwo energetyczne Podlipie – czy jest wymagane?

Świadectwo energetyczne jest wymagane, ale nie odnośnie do wszystkich budynków. Certyfikat energetyczny musi być sporządzony dla nowego budynku oddanego do użytkowania po 1 stycznia 2009 r. oraz dla nieruchomości wprowadzanej na rynek wtórny, a zatem sprzedawanej lub oddawanej w najem. Posiadanie dokumentu nie jest wymagane w przypadku budynków mieszkalnych, które są przeznaczone do użytkowania przez maksymalnie 4 miesiące w roku, budynków wolnostojących, których powierzchnia użytkowa wynosi poniżej 50 m2, a także przeznaczonych do użytkowania nie dłużej niż 2 lata.

Z obowiązku posiadania paszportu energetycznego są także zwolnione miejsca kultu, zabytki, zabudowania w gospodarstwie rolnym przeznaczone wyłącznie do prowadzenia działalności rolniczej oraz budynki przemysłowe i gospodarcze, których roczne zapotrzebowanie na energię nie przekracza 50 kWh/m2.

Świadectwo Energetyczne Podlipie

 

Które informacje są potrzebne, aby sporządzić certyfikat energetyczny Podlipie?

 

  •  dokumentacja fotograficzna budynku przygotowana przez certyfikatora
  • projekt jego konstrukcji
  • instrukcja pieca centralnego ogrzewania
  • informacje na temat sposobów ogrzewania wody użytkowej